Startup & Girişimcilik

Startup & Girişimcilik

Esasında her ticari işletme kurulduğu sırada bir girişimdir. Modern dünyada teknolojik birikimi de arkasında alan girşimciler sayesinde gelişen bir hukuk dalı olan start-up hukuku OKAB kurucu ortağı avukat Oğuz Kara tarafından şu şekilde tanımlanıyor:

“Start-up hukuku, pazarda iş kurmak amacıyla aksiyon alan girişimcinin, pazardaki oyuncularla, ekibiyle, yatırımcılarla olan ilişkilerini düzenleyen ve aynı zamanda geliştirdiği fikrin değer yaratmasını ve korunmasını sağlayan hukuk dalıdır.”

Geleceğin dünyasının cesur girişimciler tarafından kurulmasına istinaden, OKAB gerek girişimci gerekse de yatırımcı alanında müvekkillerine hukuki destek sunmakta olup, OKAB avukatlarından Oğuz Kara aynı zamanda Kültür Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde öğretim üyesidir ve start-up hukuku dersleri vermektedir. İTÜ Çekirdek ve Teknopark İstanbul’da mentör olan Oğuz Kara, bilgi teknolojileri, savunma sanayii, bilişim ve ilaç sektörü başta olmak üzere gelecek vaadeden birçok girişime hukuki çözüm ve destek hizmetleri sunmaktadır.

OKAB avukatları aynı zamanda çeşitli panellere ve söyleşilere katılarak girişimcilik alanında hukuki bir bilinç yaratmayı hedeflemektedir.


Languages »